Sizi Arayalım

Arapça Kursu Ankara

Arapça Kursu Ankara denince akla Çağrı Yabancı Dil Okulu gelir. Çağrı Yabancı Dil Okulu; kursiyerin Arapça öğrenme isteklerine göre hazırlanmış 8 kurluk Arapça eğitimi sunar. Arapça programlarımız sizi en kısa zamanda hedefiniz olan pratik Arapça ya da İş Arapçasını öğretmeye yöneliktir. Dil Okulumuz Ankara‘da Arapçayı konuşturarak öğreten tek Arapça dil okuludur…Ankara’nın en büyük Arapça dil eğitim merkezi.

Arapça Kursu Ankara

Ankara Çağrı Yabancı Dil Okulu Arapça kurslarını; İş Arapçası, Mesleki Arapça ve Akademik Arapçada ihtiyaç duyacağınız uluslararası Arapça dil öğretim standartlarına uygun olarak her türlü teknolojik donanıma sahip sınıflarda, Arapça alanında uzman Arapça öğretim kadrosuyla sunar. Arapça öğretmen kadromuz, Arap dilindeki yetkinliği uluslararası kurumlarca belgelenmiş Arapçanın ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde üniversite eğitimi almış uzman Arapça öğretmenlerinden oluşmaktadır. Böylece daha Arapça ilk derslerden itibaren pratik Arapça konuşma becerisi geliştirilmekte ve Arap kültürü ile entegrasyonda sağlanmış olmaktadır.

Ülkemizde Arap ülkeleriyle artan ticari ilişkiler Arapçaya ilgiyi arttırmış ve birçok kurumsal şirket çalışanının Arapça temel ihtiyacı haline gelmiştir. Arapça Dil kursu; Arapça özel ve Arapça grup derslerinin yanı sıra, kurumsal şirketlere ‘Ticari Arapça, mesleki Arapça ve iş Arapçası dersleri de vermektedir. Arapça kurslarımız, kurumların kendi bünyelerinde gerçekleşebileceği gibi, dil okulumuzun Arapça sınıflarında da verilebilmektedir. Arapçada esnek programların uygulandığı eğitimlerimiz, kurum çalışanlarının Arapça ihtiyaçlarına, çalışma saatlerine ve Arapça dil seviyelerine göre ayrılmakta, Arapça ticari diyaloglar, Arapça yazışmalar, Arapça  ithalat ve Arapça ihracat dili, Arapça sözleşme metinleri gibi Araplarla ilgili iş hayatının tüm alanlarını kapsamaktadır.

Meşrutiyet Mah., Atatürk Blv No:137 Kızılay

Neden Arapça Öğrenmeliyiz?

Arapça Birleşmiş Milletlerde Resmi Dildir. Arapça en çok konuşulan dillerin arasında 6. sırada yer alıyor. Arapça’yı dünyada 181.000.000 kişi konuşuyor. Arapça; S.Arabistan, Bahreyn, Batı Sahra, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Çad, Fas, Filistin, Irak, İsrail, Katar,  Komor Adaları, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mısır, Moritanya, Somali, Sudan, Suriye, Tunus, Umman, Ürdün, Yemen, Eritre ve Tanzanya’da konuşuluyor. 

İş Dünyasında Arapça:

Arapça özellikle son yıllarda artan yatırımlarla birlikte şirketlerin en çok tercih ettikleri yabancı dillerden biri haline gelmiştir. Arapça öğrenmek, kariyerinize yapacağınız en etkili yatırımlardan biridir.

Kültür Arapçası:

Arapça dil eğitimi, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin Arapça akademik çalışmalarının yanı sıra, Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Ön lisans Arapça öğrencileri ve ÖSYM’nin düzenlediği YDS Arapça sınavına girecek tüm adaylar,  için zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Arapça ayrıca, tüm dünyada milyonlarca Müslüman’ın kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim’in dilidir. Arapça dilini bilmek dini eğitimle ilgilenen herkese ciddi bir katkı sağlamakta, tefsir, hadis ve fıkıh alanlarında mutlak başarıyı getirmektedir.

Arapça Kursu Materyalleri:

Silsiletü’l-Lisan adlı Arapça öğretim seti, merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan “el-Lisanu’l-Umm” adlı Arapça eğitim kurumunun, uzun yıllar üzerinde çalışarak hazırlamış olduğu bir eserdir. Silsiletül Lisan isimli Arapça Eğitim Seti (Arapçaya Giriş 1-2, Arapça Başlangıç Seviyesi 1-2, Arapça Orta Seviye 1-2 ve Arapça İleri Seviye 1-2) olmak üzere 4 ayrı seviye ve 8 ayrı kitaptan oluşmakta olup, modern Arapça öğretimi konusunda oldukça iddialı bir çalışmadır.Arapça konu başlıklarının belirlenmesinde ‘Dewey Sistemi’ içerisindeki ana başlıkların seçildiği Arapça eğitim setinin üst kurlarında Arapça uzmanlık metinleri oldukça başarılı alıştırmalarla desteklenmiş durumdadır. Arapça Eğitim setini, piyasadaki Arapça ders kitaplarından farklı kılan en temel özelliklerden birisi interaktif Arapça eğitim CD’leri ile desteklenmiş olmasıdır.

Arapça Kur Seviyeleri:

Arapça toplam 8 seviyeden oluşmaktadır.

·         Arapça Giriş-1

·         Arapça Giriş-2

·         Arapça Başlangıç-1

·         Arapça Başlangıç-2

·         Arapça Orta-1

·         Arapça Orta-2

·         Arapça İleri-1

·         Arapça İleri-2

ANKARA ARAPÇA KURSU-ARAPÇA KURSU ANKARA-

YDS ARAPÇA EĞİTİMİ

YDS Arapça Eğitimine kimler katılabilir?

·         Akademik düzeyde Arapça birikimine sahip olmak isteyenler,

·         YDS Arapça sınavlarında ideal Arapça puanlar almak isteyenler,

·         Arapça yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyenler, 

·         Kur’an Arapçasına, Arapça yazılmış hadislere vakıf olmak isteyen Diyanet İşleri Başkanlığı mensupları,

·         Arapça bildiğini belgelendirmek isteyen diğer kamu çalışanları.

Arapça YDS Eğitimlerinde İşlenen Konular:

·         YDS Arapça soru çözme teknikleri, 

·         Arapça Sınav sorularının püf noktaları,

·         YDS Arapça örnek soru çözümleri,

·         Arapça sınavında sıklıkla kullanılan Arapça kelime, Arapça deyim ve Arapça cümle yapıları.

BİREBİR ARAPÇA ÖZEL DERSLER / VIP ARAPÇA EĞİTİMİ

Arapça Kursları İçeriği:

Çağrı Yabancı Dil Okulu,  birebir Arapça eğitim programı ile kişinin ihtiyacına, amacına ve zamanına göre bir Arapça ders programı planlanmaktadır. Birebir Arapça eğitim programı, kişinin Arapça hedeflerine ve Arapça ihtiyaçlarına odaklanarak en kısa zamanda almasını sağlamaktadır.

Birebir Arapça kurslarına kimler katılabilir?

Zamanı kısıtlı ya da Arapça grup saatlerine ve Arapça yoğunluğuna uyum sağlayamayan, Özel alanlarda Arapça eğitimine ihtiyacı olan veya Arapçayı bireysel olarak çalışması gereken kişiler için uygundur. Arapça özel ders planlamalarımızda bireysel katılımcılar ya da kurumsal firmalar birebir ve 2-3 kişilik VIP gruplar halinde kendi ofislerinde ya da Dil Okulumuzda Arapça özel ders alabilmektedirler.


Kursun Amacı:

İhtiyaç analizi yapılarak  kişinin Arapça öğrenmedeki amacı ve Arapçaya ihtiyacı belirlenir, Arapça Seviye Tespit Sınavına (STS) katılarak hangi seviyede Arapça öğrenimine başlayacağı belirlenir ve son olarak kişinin Arapça öğrenmedeki amacına nasıl bir Arapça eğitim programı ile ve ne kadar sürede ve yoğunlukta ulaşabileceğini planlayarak kişiye özel bir Arapça programı oluşturulur.

Arapça Kursu Materyalleri:

Arapça kurslarımızda kişinin ihtiyaçlarına göre her türlü teknik donanım ve Arapça materyalleri kullanılmaktadır.

Arapça Programı Süresi:

Kişinin Arapça öğrenmedeki ihtiyacına göre Arapça program süresi de değişmektedir.
 

Arapça Ders Kitaplarımız:

Silsiletü’l-Lisan adlı Arapça öğretim seti, merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan “el-Lisanu’l-Umm” adlı Arapça eğitim kurumunun, uzun yıllar üzerinde çalışarak hazırlamış olduğu Arapça bir eserdir.

Bu set (Arapçaya Giriş 1-2, Arapça Başlangıç Seviyesi 1-2, Arapça Orta Seviye 1-2 ve Arapça İleri Seviye 1-2) olmak üzere 4 ayrı seviye ve 8 ayrı Arapça kitaptan oluşmakta olup modern Arapça öğretimi konusunda oldukça iddialı bir çalışmadır.

Konu başlıklarının belirlenmesinde ‘Dewey Sistemi’ içerisindeki ana başlıkların seçildiği eğitim setinin üst kurlarında uzmanlık metinleri oldukça başarılı alıştırmalarla desteklenmiş durumdadır. Bu seti, piyasadaki Arapça ders kitaplarından farklı kılan en temel özelliklerden birisi interaktif eğitim CD’leri ile desteklenmiş olmasıdır

Bayanlara Özel Pratik Arapça Dersleri

ARAPÇA KURSU ANKARA

Arapçaya  temelden başlamak isteyen, daha önceden temeli olup da konusamayan,sektör gereği Arapça konuşmak  isteyenlere , imam hatip, ilahiyat ve üniversite , öğrencilerine  yönelik herkese kısa sürede Arapçayı öğrenme ve anlama, konuşma, çeviri yapma ve diyalog kurma fırsatı sunuyoruz…

Sadece Sınıflarımız bayanlara özeldir ve derslere yalnızca Arap bayan hocalar girecektir. Derslerimizin temeli pratiğe modern Arapça üzerinedir.

Arapçayı interaktif  kaynaklardan faydalanarak birçok yardımcı materyel eşliğinde öğrencilere Ankara’da Arapça konuşturarak öğretiyoruz.

Sınıflarımızda öğrencilerin daha iyi eğitim alabilmesi ve öğretmenin öğrencilerle rahat iletişim kurabilmesi için en fazla 13 öğrenci bulunduruyoruz..

Kayıt olan öğrencilerin seviyelerini tespit etmek adına seviye belirleme sınavı yapılır ve sınav sonucuna göre öğrenciler seviyelerine uygun bir kura yerleştirilir..

Öğrencilerimizin ödevleri ve sunumları Arapça eğitmenlerimiz  tarafında sürekli takip edilir.

İki kur 120 saatten oluşmaktadır. Öğrencilere her hafta 6 saat olmak üzere ayda toplam 24 saat ders verilir.. 

ÇOCUKLAR İÇİN ARAPÇA

Çoçuklar İçin Arapça Eğitimi

Kaliteli bir eğitimin vazgeçilmez parçası mutlaka yabancı dil eğitimidir. Yabancı dil eğitimine erken yaşta başlanması önemli olduğu kadar, ilk adımların doğru atılması da önemlidir. Hedef yaş grubunun öğrenme şekilleri ve çoklu zeka kuramı göz önünde bulundurularak, çocukların öncelikli olarak keyif alabilecekleri ve keyif alırken yabancı dil farkındalıklarının uyanacağı bir program oluşturulmaktadır. Bu program doğrultusunda, çocuklar başka bir dilin varlığından haberdar olurken aynı zamanda bu dili öğrenme konusunda daha sonra ihtiyaç duyacakları öğrenme stratejilerini ve en önemlisi de motivasyonu edinirler. Böylece, erken yaşta başlanan yabancı dil eğitimi daha sonraki dönemlerde alınacak ileri seviye eğitimler için sağlam bir temel oluşturacaktır.

Eğitim İçeriğimiz
Ankara’da Arapça Eğitim içeriklerimiz eğitim uzmanlarımız tarafından belirlenmekte olup, çocuğun hangi yaş grubunda olduğu, hangi okula devam ettiği ve ihtiyaç duyulan eğitim gereksinimleri ile doğru orantılı olarak hazırlanır.

Eğitimlerimiz bire bir eğitim veya en fazla 7  kişiden oluşan gruplar şeklinde gerçekleştirilir ve bu sayede çocuklarınızla özel olarak ilgilenilir. Bu doğrultuda öğrenme şekilleri ve hızları gözetim altında tutulan çocuklar daha hızlı ve daha etkin bir biçimde hedef yabancı dili öğrenmiş olurlar.

Ders içeriklerinin çeşitliliği ve sunulan ders dışı aktiviteler sayesinde dil öğrenimi çocuğunuzun yaşam biçmi haline gelir ve bu şekilde öğrenmenin kalıcı olması sağlanmış olur.

Mesleki Arapça Eğitim Programları ( Arabic for Careers)

Sektörlerine  göre mesleki dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara uyarlanmış eğitm programlarıdır.. Günümüz iş dünyasında sektörel jargonu öğrenebilmek ve modern iş dünyasının yenilenen ihtiyaçlarına yanıt verebilecek seviyede güçlü iletişim kurabilmek reel sektörler başta olmak üzere her alanda gereklidir.

Bununla birlikte iş dünyasının her geçen gün daha da güçleşen koşulları çalışanlar arasındaki rekabeti de arttırmakta bu da bireyleri uzun süreler çalışmaya zorlamaktadır. Böylesi zaman ve enerji kısıtlılığındaki bireyler, kişisel gelişimlerine yeterli zamanı ayıramamaktadırlar..

Mesleki Arapça Eğitim Programları ile herhangi bir uzmanlık ya da sektör spesifik dil eğitimi almak isteyen bireylere ya da kurumlara seçtikleri alanlara yönelik Arapça eğitimi sunulmaktadır. Mesleki Arapça Eğitim Programları ile bireylere ya da kurumlara meslekleri doğrultusunda en çok ihtiyaç duyacakları kelimeler ve cümle yapıları öğretilir.

Mesleki Arapça Eğitim Programlarında Genel Arapça eğitimlerinden farklı olarak, sadece mesleklere yönelik Arapça eğitimlerine odaklanılmaktadır..

Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki öğrencilerden oluşturulur.

Çağrı Dil Mesleki Arapça Eğitim Programlarında pedagojik ve verimli olmadığından dolayı haftada 6 saat program uygulanır.

Mesleki Arapça Eğitim Programları aşağıdaki alanlarda ve modüllerde düzenlenmektedir.

 • Genel İş Arapçası (Business Arabic ) 
 • Turizm Arapçası (Tourizm Arabic )
 • Hukuk Arapçası ( Legal Arabic )
 • Ticaret Arapçası ( Commerce )
 • Finans Arapçası ( Finance )
 • Tıp Arapçası (Medicine )
 • Teknoloji Arapçası (Technology )
 • Otel ve Restoran Arapçası ( Hotel and Catering Industry )
 • Satış ve Satın Alma Arapçası ( Arabic for Sales and Purchasing )
 • Enerji Endüstrisi Arapçası ( Arabic for Energy Industry 
 • Eczacılık Arapçası ( Arabic fort he Pharmaceutical )
 • Mühendislik Arapçası ( Arabic for Engineering )
 • Havacılık Arapçası ( Arabic for Aviation )
 • Lojistik Arapçası ( Arabic for Logistics )
 • Futbol Arapçası ( Arabic for Football )

Eğitim Kadromuz 

Eğitimcilerimiz tamamı Arap olan kalifiye ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır.

Alanında terübeli, derin bilgi birikimi ve deneyime sahip öğretmen kadromuz alanında eğitim görmüş diploma ve sertifika sahibi kişilerdir.

Kadromuzdaki öğretmenlerimiz; Bağdat, Kahire ve Dimeşk Üniversitesi gibi Arap Ülkelerinin en önde gelen üniversitelerinde, profesyonel Arapça eğitmenliği görmüş, deneyimli personellerden oluşmaktadır. Bilimsel ve modern metotlar eşliğinde işini severek yapan tecrübeli eğitimcilerdir.

Branş dersi öğretmenlerimiz, kendi branşları dışındaki dersleri de belli aralıklarla gözlemleyerek farklı disiplinler arası bağlantı kurmaktadırlar.

Ekip ruhunun önemine inanan kadromuz, başarının bir takım çalışması olduğuna inanmaktadır.

Tüm eğitim materyalleri ve konu içerikleri, eğitimcilerimiz tarafından özenle gözden geçirilir, güncellenir, zenginleştirilir.

Öğretmenlerimizin tamamı teknolojik tahta  konusunda eğitim alarak profesyonelleşmiştir.Teknolojiyi yakından takip etmektedirler.

 ARAPÇA OKUMA-YAZMAArapça alfabesi 28 harften oluşur. Tamamı sessizdir. Sesli harfler Arapça da bazı harekelerle verilir. Bu harekeler Arap dünyasında yazıda bulunmamaktadır. Çünkü bir Arap o kelimeyi tanıdığı için rahatça ve düzgün bir şekilde okuyabilir.Arapça da 28 harf ses olarak birbirlerinden farklıdır. Benzerlik yönü ise bazı harflerin kalın bazılarının ince olmasıdır.Öğrenciye kısa bir zamana kadar Arapça harekeli öğretilir Arap gibi düşünmesi sağlandıktan sonra hareke atılır.
Günlük olarak kullanılan Arapça yazılı metinlerde harekeler kullanılmadığı için okuma zorluğu ortaya çıkmaktadır ama harekeyi ve kelimeyi tanıdıktan sonra bir Arap gibi okuyabilir-Öğretim programının öğelerinden eğitim durumları veya öğretim süreçleri,”belirlenen amaçlara nasıl ulaşılır?”Sorusunun cevabı olan öğretmen-öğrenci etkileşimini, araç gereç ve öğretme yollarını ifade eder. Bu bildiride Arapça öğretim yolları üzerinde durulacaktır.Arapça Tüm harflerin şekillerini ezberleyip telaffuzunu doğru yapmanız gerekmektedir.Çağrı Yabancı Dil okulu Ankara Arapça kurslarımız sizin günlük yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiğinizin ve kendinizi ifade edebilme yeterliliğinizin artmasını sağlamaktadır. Bu kursla günlük hayatta kullanılan Arapça öğrenebilirsiniz. Programımız sadece gramer ağırlıklı olmayıp, dilin bütün özellikleri ile konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bir bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.Çağrı Arapça Kursu Ankara  yaşamda yazılı ve sözlü Arapça pratiği ve kişinin kendisisini ifade edebilmesindeki yeterliliğini arttırma Arapça konuşmada ki güveni yerine getirme Konsantrasyon ve motivasyonun üst seviyede tutacak şekilde ders işlenir. Derslerin %80 pratik yapma üzerinedir. Kişinin gelişimine destek verecek kitap dışı aktiviteler ve kaynaklar da kullanılmaktadır. Dinleme, okuma, yazma, konuşma becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir. Tamamı yabancı olan eğitmenlerimizle yapacağınız dersler Arapça konuşmada ki güveninizi yerine getirecek ve Arapçayı anadili olan eğitmenlerden öğrenmenin farkını yaşatacaktır.Genel Arapça kurslarımız dört beceriyi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) becerilerinin başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Neden ikinci bir dil öğrenmelisiniz?Bugün ikinci bir dil öğrenme gerekliliği için bir dizi gerekçe sıralanabilir. Başka bir dil ve kültürü öğrenmek, ilk olarak kariyerinizi zenginleştirecek, ufkunuzu genişletecek ve hayatınıza zenginlik katacaktır. Kültürler arası ilişkiler ve başka dünyaları anlayabilmek için Üretken düşünme kaabiliyetinizi artırmak için Kendini ifade etme kabiliyeti gelişir. Kelime hazinesi genişler, bunun yanında kendi dilinizi yeni alanlarda kullanma beceriniz artar. Yurtdışında seyahat ve eğitim imkanlarınızı arttırmak için İş bulma şansınızı ve maaş miktarınızı artırmak için…. gibi gereklilikler bunlardan sayılabilir. Ama daha önemlisi, yaşadığımız dünyayı ve dünyayı paylaştığımız insanları kendi dilinde daha iyi anlamak ve yorumlamak için. Peki ikinci bir dil seçeneğinde neden Arapça?Çünkü, Arapça 22 Orta Doğu ülkesinde 200 milyona yakın bir nüfus tarafından konuşulan bir dildir. Ayrıca 24 Arap olmayan Müslüman ülkede 1 milyara yakın bir nüfus tarafından kullanılan bir dildir. Kullanıldığı coğrafya itibariyle, dünya tarihinin, kültürel birikiminin ve ekonomi gerçeklerinin temel merkezlerini oluşturur. Antik arkeoloji ve Mısır’daki piramitler, sfenksler gibi tarihi eserler ve Arapça’nın edebi yoğunluğu, Arapça öğreniminin önemini artıran öğelerdir. Uluslararası ticaret, politika bilimi, uluslararası hukuk ve kültür tarihi öğrencileri, uzmanları ve meraklıları için Arapça öğrenmek çok şey kazandırabilir. Petrol üretimi ve petrokimya endüstrileri sebebiyle dünyanın ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üzerindedir… gibi bazı dünya gerçekleri sebepler arasında sıralanabilir.

Arapça nasıl bir dil?Arap dili, Sami dil ailesindendir. Yemen’de bulunan ve tarih itibariyle en eski yazılı metinlerin Arapça olması bize bu dilin ne kadar köklü bir dil olduğunu ispat etmektedir. Arap dili, türetme dilidir, bir kökten farklı birçok kelime türetilebilmektedir. Bu durum dildeki mantığın bir göstergesidir. Arapça’nın bir diğer özelliği, kelimenin anlamı ile sesi arasında uyum olmasıdır. Mesela “zelzele” dendiğinde anlamdaki sarsıntı sanki dilde hissedilmektedir. Bu yönüyle, Araplar, edebiyatta, şiirde çok ileri seviyede idiler. Arapça’yı ustalıkla kullanıyorlardı. Kabe duvarlarına astıkları şiirler hala meşhurdur. Arap dili kelime açısından en zengin dillerdendir. Sadece bir ciltlik Larus sözlüğünde 53.500 Arapça kelime vardır. Cahiliye dönemi şairi Antere’nin 80.000 kelime kullanarak şiirlerini nazmettigi söylenir. Ayrıca aynı manadaki farklı kelimelerin bol olması o dilin zenginliğinin ve kendini ifade etme özgürlüğünün kanıtıdır. Araplarda mesela deve çöle en uygun vazgeçilmez bir binek olduğu için onunla ilgili binlerce kelime mevcuttur. Arapça’nın diğer dillerden ayrılan yönü de; birçok yöresel lehçesiyle halk arasında konuşmada farklılık göstermesidir. Kur’an’ın yedi kıraat üzerine oluşu da bu sebeptendir. Ancak İslam’ın yayılması sebebiyle Arapça konuşan milletlerin sayısı arttıkça, lehçelerin (Ammice: dile kolay gelen şekilde gramer kurallarına uymadan konuşmak) de sayısı artmıştır. Yani Arapça’nın klasik ve modern diye ayrımı söz konusudur. Yazı ve güzel konuşma dili olan Fasih Arapça (Doğru Arapça)’nın bozulmadan asırlarca canlı kalmasını Kur’an’a borçluyuz. Arapça, günümüzde Birleşmiş Milletler’deki beş resmi dilden biri kabul edilmiştir. Stratejik dil olarak da son zamanlarda Arapça öğrenmeye dünya genelinde talep artmıştır. Türklerin İslam’ı kabulünden sonra ise, Arap dilini eğitimde kullanmaları sebebiyle Türkçe’ye birçok Arapça kelime yerleşmiştir. Türkçe’nin yüzde kırkını Arapça kelimeler oluşturmaktadır. Bu yüzden dahi bu dili öğrenmeye daha fazla önem verilmelidir. Dilimize yerleşmiş olan Arapça kelimeleri de yeni nesillere aktarmak gerekir. Unutulmamalıdır ki, dil bir milletin fikirleri, manaları ve ruhi hakikatleriyle varoluş biçimidir. Dil, toplumu yansıtan ayna görevini üstlenir. Kelimelerdeki derinlik, duygu ve düşüncelerdeki derinliğe işaret eder.

Neden Çağrı Yabancı Dil Okulu?

Dil eğitiminde Çağrı ‘yı tercih etmeniz için o kadar çok sebep var ki… Biz sadece birkaç tanesini saymaya çalışalım:

 • 1)    Ankara’nın En Büyük Arapça Dil Eğitim MerkeziHem kullandığı fiziki mekânın genişliği, hem de bünyesindeki öğrenci ve öğretmen sayısı itibariyle Çağrı, Ankara’nın  en büyük Arapça dil eğitim merkezi olma özelliğini gururla taşımaktadır.
 • 2)    Müfredat, Kitaplar, MetotlarSürekli güncellediği modern müfredatı, en yeni ders kitapları, en kaliteli eğitim materyali ve en yenilikçi metotlarıyla Çağrı;  “Arapça” denince akla ilk gelen seçkin bir yabancı dil eğitim merkezidir.
 • 3)   En İyi EğitmenlerMerkezimizde Arapça dil eğitimleri “Ana Dili” öğretme metotları takip edilerek sistematik bir şekilde aktarılmaktadır. 1.kurdan itibaren ders anlatım dili Arapçadır. Çoğu uluslararası deneyime sahip hocalarımız, alanında uzman, tecrübeli, beden dilini ve tahtayı iyi kullanabilen, dersi görselleyebilen, modern öğretme metodumuzu destekleyen nitelikli eğitmenlerdir.
 • 4) Dile Yeni Bir Bakış AçısıDil eğitimine yeni bir bakış açısı getiren Çağrı Dil , “sarf-nahiv” yani gramer esaslı bir eğitimden ziyade, modern Arapçayı merkeze alan bir “pratik” eğitimini esas alarak dil eğitim modelini şekillendirmiştir. Bu da öğrenciyi dilin kuralları arasında boğulmaktan kurtaran, onu rahatça iletişim kurabilecek seviyeye getiren işlevsel bir modeldir. Aynı durum Yabancılar için Türkçe derslerinde de geçerlidir.
 • 5)    En Uygun FiyatlarAnkara’nın en merkezi noktasında, modern ve ferah mekânlarda, en iyi eğitmenlerle, en yeni metotlar ve en kaliteli ders materyalleriyle nitelikli eğitim imkânları sunan Çağrı Dil bu hizmetini son derece uygun fiyatlarla vermektedir.
 • 6)    Başarı Garantisi Eğitim sürecinde, kursiyerlerimizin öğrenme durumlarını göz önünde bulunduran Çağrı Dil, gerekirse ücretsiz kur tekrarı yaptırmakta, böylelikle eğitim metodu kapsamında “Öğrenmede Başarı Garantisi” sunmaktadır. Derslere en az yüzde 90 oranında devam eden ama kur sınavlarında 50’nin altında ortalama çıkaran bir kursiyer o kuru ücretsiz tekrar edebilmektedir.
 • 7)    Ücretsiz Arapça Seviye Tespit Sınavları Arapçada az çok altyapısı olan ve bu dildeki seviyesini öğrenmek isteyen her bir kursiyer adayı, kurumumuzda ücretsiz Arapça Seviye Tespit Sınavına katılabilir ve böylelikle Arapçada hangi kurda olduğunu tespit edebilir. Bu sınava haftanın 7 günü 09.00-20.00 saatleri arasında dilediğiniz zaman gelip dâhil olabilirsiniz.
 • 8)    Demo Ders Kurumumuzun eğitim kalitesini yerinde görmek, sınıf ortamımızı, hocalarımızın ders işleme metotlarını gözlemlemek için Halkla İlişkiler biriminden randevu alarak derslerimize katılabilirsiniz.

 Ankara’nın merkezinde bulunan Çağrı genç ve dinamik kadrosuyla yabancı dil eğitiminde verimi garantiliyor.Arapça kursu ankara deninle akla gelen önemli bir merkez. 

Etiketler: arapça, , arapça dili,arapça nehiv, arapça öğrenim, arapça sarf,arapça kursu ankara, çağrı dil okulu,çocuk arapçası,çocuklari için arapça,ankarada arapça kursu,arapça kursu ankara ,ankara arapça kursu,ankarada arapça kursu,arapça kursu ankara,arapça kursu ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google
Spotify
Consent to display content from Spotify
Sound Cloud
Consent to display content from Sound
Sizi Arayalım